Перейти до основного вмісту

"Новинна грамотність" як спосіб протидії інформаційній війні

26 вересня 2017 року громадська організація «Детектор медіа» презентувала онлайн-курс «Новинна грамотність». Курс має на меті покращити медіаграмотніть українців в умовах воєнного конфлікту. 

Варто зауважити, що цей проєкт стане в нагоді не тільки студентам й викладачам факультетів журналістики, а й усім тим, кому цікава тема медіа.

«Новинна грамотність» складається з 11 модулів. Перевагою онлайн-курсу є чітка та цікава розповідь експертів про всі аспекти дослідження та природи новин. До уваги учасників проєкту - просте та грунтовне пояснення основних критеріїв створення новини.

Також курс дає змогу дізнатися про певні дії, завдяки яким ЗМІ маніпулюють  суспільною думкою саме через свій основний продукт - новину. Крім того, автори розповідають про те, яким чином можна відрізнити замовний матеріал. Не пропустили в цьому онлайн-курсі й питання мови ворожнечі. 

Вато додати, що розробники курсу надали особливу увагу основним медіавласникам в Україні, небезпеці замовчування певних тем, а також соціальним мережам, які мають суттєвий вплив на аудиторію в цілому.

Серед авторів посібника – Діана Дуцик, Маргарита Чорнокондратенко, Алла Федорина, Наталя Стеблина, Ірина Виртосу, Тарас Назарук, Наталія Виговська, Зоя Красовська.

Онлайн-курс вийшов під загальною редакцією Діани Дуцик та Дарії Тарадай.  

«Ідея створити такий курс виникла тому, що ми перебуваємо у надскладному становищі, в нашій країні йде інформаційна війна", — зазначила Діана Дуцик, виконавча директорка ГО «Детектор медіа», викладачка Могилянської школи журналістики.

"Чому ми вирішили зробити курс саме з новинної грамотності? За різними соціологічними опитуваннями приблизно 80% українців продовжують отримувати важливу суспільно-політичну інформацію з новин телеканалів. Моніторинги “Детектора медіа” демонструють падіння якості новин, кількість маніпуляцій зростає в періоди політичної активності. Ми вирішили розповісти широкій громадськості, як створюються новини, показати журналістську кухню цього процесу й пояснити, якими мають бути ці новини, які є стандарти і в який спосіб наші ЗМІ їх порушують." - додала Діана Дуцик

Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова висловила сподівання, що курс «Новинна грамотність» допоможе отримати багато цінної інформації людям, які цікавляться журналістикою у професійних цілях.

Факт існування таких проєктів у інформаційному просторі України дає надію на розвиток такої журналістики, яка зуміє виховати свідоме суспільство, що не піддаватиметься на маніпуляції "ворогів здорового глузду".

Джерело: ГО «Детектор медіа» презентувала онлайн-курс «Новинна грамотність» (Автори: MediaSapiens)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Інтелект-карта «Витоки широкого поняття медіа»

Медіа  — слово, яке за останні роки набуло неабиякої популярності. Найчастіше цей термін використовують при узагальненні великої кількості різноманітних інформаційних джерел. Але що ж передувало утворенню масового явища під назвою "медіа"? До вашої уваги, інтелект-карта, метою створення якої є з'ясування витоків явища медіа.

Фемінітиви — примха феміністок чи потреба сучасного суспільства?

Перед тим, як розпочати це "суб'єктивне міркування у блозі", яке стосується однієї із найактуальніших тем сьогоднення — теми фемінізму, я б хотіла навести визначення похідного від цієї теми явища. "Фемінітиви — це слова жіночого роду які збігаються з поняттями слів чоловічого роду , що належать до всіх людей незалежно від їхньої статі: секретар — секретарка, продюсер — продюсерка, архітектор — архітекторка", — таке визначення наведено на одному з багатьох Інтернет-ресурсів, додавати посилання на який вважаю не потрібним, зазначу тільки, що автор цих слів не я. А зараз перейдімо до місії під назвою "Фемінітиви — примха феміністок чи потреба сучасного суспільства?". Ще раз зауважу, що цими міркування не маю на меті образити когось чи доводити, так би мовити, щось. Ціль цього допису  — поділитися власною думкою, яка, можливо, збігатиметься ще з чиїмось баченням.  Явище фемінітивів я вважаю проривом масштабного значення, адже тривалий час жінку н